Jeigu reiktų išrinkti daugiausia diskutuojamą ir praktiškai veikiančią sritį, neabejotinai tai būtų – aplinkos apsauga. Įmonių atstovai kaina, kaip priežastį, įvardina, kodėl dar šiandien nėra pasirinkę žalios energijos. O nacionalinė energetikos strategija numato ir pristato itin reikšmingus Lietuvos žingsnius atsinaujinančios energetikos plėtros kryptimi.

Žalioji energija 100% yra pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių. Šiandien įmones ir gyventojus prisidėti prie žaliosios energijos ekosistemos kūrimo skatina greitai gaunama ekonominė grąža. „Ilgalaikę naudą suteikia ugdomi nauji vartotojų įpročiai, tvaraus požiūrio formavimas ir sąmoningumo didinimas“ – sako Linas Pečiulaitis, UAB „Inregnum“ generalinis direktorius.

Žalia energija – verslo ateitis

„Visoje Lietuvoje energetikos ūkio subjektams, kurie savo veiklos procesuose vartoja energiją – tereikia sudaryti bendradarbiavimo sutartis su įmonę, kuri ją teikia ir žalia energija gali būti pasiekiama lygiai taip pat kaip ir įprasta. Elektrinių statyti tikrai nereikia.“ – pasakojo Indrė Povilauskaitė, UAB „Inregnum“ plėtros vadovė.Be to, nepriklausomas elektros energijos, žalios energijos ir gamtinių dujų tiekėjas UAB „Inregnum“ suteikia teisę naudoti unikalų žalios energijos ženklą „Green Energy Powered by Inregnum“ rinkodaroje ir juo žymėti savo produktu, kurie užtikrina organizacijos konkurencinį pranašumą ir be abejonės – skatina vartotojų pasitikėjimą prekės ženklu ir sukuria palankias sąlygas siekiant gauti reikalinga LEED, Swan ar kitus tvarumo sertifikatus. Perėjimas prie žaliosios energijos reiškia aplinką tausojantį bei tvarų gyvenimo būdą.

80 proc. vežinių susirgimų susijusių su užterštumu

Ne paslaptis, kad oro ir vandens tarša iš iškastinio kuro gali sukelti kvėpavimo ir širdies veiklos problemas bei kitus rimtus sveikatos sutrikimus. Didėjant aplinkos užterštumui, daugėja ir susirgimų vėžinėmis ligoms, ypač plaučių vėžiu. Tarptautinio vėžio tyrimo centro duomenimis, apie 80% vėžinių susirgimų susiję su gyvenamosios aplinkos užterštumu. Iškastinio kuro pakeitimas žaliosios energijos šaltiniais – padėtų sumažinti kenksmingų teršalų išmetimą ir išvalyti oro bei vandens kokybę.

Ambicingi tikslai

Šiandien Lietuvos vizija numatoma ir derinama su Europos Komisijos parengta ilgalaike strategija, kuria siekiama iki amžiaus vidurio energetikos poveikį klimatui neutralizuoti. „Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatyta, kad iki 2030 m. 45% suvartojamos elektros ir net 90% šilumos energijos bus pagaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių. O 2050 m. visa Lietuvoje sunaudojama elektros ir šilumos energija bus pagaminama iš atsinaujinančių bei kitų netaršių šaltinių“ – šnekėjo nepriklausomo energetikas ekspertas Romas Švedas.

Gera žinia, jog šiandien „Inregnum“ siūlo poreikiams labiausiai atitinkančias žalios energijos tiekimo sąlygas. Papildomą informaciją suteiksime tel. nr.: + 370 669 88111, el. paštu: info@inregnum.lt