• Rodiklius deklaruoti reikia

Norime visus klientus informuoti, kad labai svarbu deklaruoti faktinį elektros energijos suvartojimą už kiekvieną mėnesį. Net jei suvartojimas yra 0, jį vis tiek reikia deklaruoti. Kadangi jeigu to nepadarysite, ESO paskaičiuos suvartojimo vidurkį ir deklaruos už jus. Atitinkamai, mes neturėsime kito kelio, kaip atsiųsti jums sąskaitą pagal ESO paskaičiuotą vidurkį. Labai prašome visų, deklaruokite savo realų suvartojimą.

  • Biržos kainos apskaičiavimas

Kaina už elektros energiją iš biržos nebus lygi Nord Pool pateikiamam tolygaus vartojimo mėnesiniam vidurkiui, nes tolygus vartojimas yra tada, kai kiekvieną valandą per parą suvartojamas vienodas kiekis elektros energijos. Gyvenime nei įmonės, nei fiziniai asmenys elektros energijos tolygiai nevartoja. Vienomis valandomis suvartojama daugiau, kitomis mažiau. Atitinkamai, elektros energijos kaina pagal vartojimu ypatumus gali būti didesnė arba mažesnė už pateikiamą Nord Pool tolygaus vartojimo vidurkį.

Turint automatizuotą (išmanųjį) skaitiklį mėnesio kaina yra apskaičiuojama imant valandinius suvartojimo kiekius, dauginant iš valandinių Nord Pool kainų bei išvedant mėnesio vidurkį.

Turint neautomatizuotą skaitiklį mėnesio kaina yra apskaičiuojama pagal iš ESO gautus Lietuvos gyventojų vidutinius valandinius suvartojimo duomenis (vadinamą likutinį grafiką), dauginant iš valandinių Nord Pool kainų bei išvedant mėnesio vidurkį.

  • Mokėjimo paskirtis

Atsiskaitydami už elektros energiją mokėjimo paskirtyje nurodykite gautos PVM sąskaitos faktūros numerį pvz. INR0001095.

  • Biržos kainos svyravimas

Atkreipiame jūsų dėmesį į biržos kainos svyravimą. Pavasarį ir vasarą kainos biržoje dažniausiai yra žemesnės, tuo tarpu rudenį ir žiemą – aukštesnės.

Perkant elektros energiją iš biržos naudą reikėtų vertinti imant metų laikotarpį. Tada geriausiai atsispindi sutaupymas lyginant su fiksuotomis kainomis.

2021 m. sausio mėnesio duomenimis fiksuotų pasiūlymų kainos rinkoje siekia 70 Eur/MWh (0,07 Eur/kWh)